آثار منثور مولانا و دیوان رشیدالدین وطواط

۱۵ بهمن ۱۳۹۵

به همت آقای سیاوش جعفری (که پیشتر گرشاسپ‌نامهٔ اسدی توسی به همت ایشان به گنجور اضافه شده بود) کتابهای فیه ما فیه (شامل یک مقدمه و هفتاد بخش) و مجالس سبعه از آثار منثور مولوی در گنجور در دسترس قرار گرفته است.

فیه ما فیه و مجالس سبعه مولانا

کاربران گنجور رومیزی و ساغر با دریافت مجدد آثار مولانا می‌توانند این مجموعه‌ها را به نرم‌افزار اضافه کنند.

غیر از آن، دیوان رشیدالدین وطواط شاعر و ادیب نام‌آور قرن ششم هجری شامل بالغ بر ۸۵۰۰ بیت شعر نیز به همت آقای جعفری در گنجور در دسترس قرار گرفته است. این آثار در سایت وزنیابی شده و حروف رَوی آنها نیز مشخص شده تا امکان تحقیق تأثیر و تأثر این شاعر بر سایر شاعران پارسی‌گوی فراهم شود.

رشیدالدین وطواط

همانند سایر مجموعه‌ها امکان دریافت و افزودن این مجموعه به نرم‌افزارهای گنجور رومیزیاندروید) و ساغر وجود دارد و نسخهٔ epub نیز از طریق کتابخانهٔ گنجور در دسترس است.

دریافت آثار وطواط در ساغر

۶ نظر برای “آثار منثور مولانا و دیوان رشیدالدین وطواط”

 1. سیاوش گفته:

  سپاس از جناب حمیدرضا محمدی عزیز؛ مدیر کوشای این سامانه ی وزین فرهنگی. برای همه کسانی که دل در گروی سربلندی ایران زمین دارند آرزوی پیروزی و بهروزی دارم.

 2. کمال داودوند گفته:

  با سلام به دوستان گنجورپارسی شهادت حضرت فاطمه الزهرا و دهه فاطمیه (س) را به دوستان تسلیت میگویم
  کانال تلگرام بنده این است (khayatkamal@) لطفا این کانال رابادوستان به اشتراک بگذارید،همچنین دهه فجر انقلاب اسلامی ایران را به دوستان تبریک عرض میکنم وبرایتان ازخداوند،سلامتی خواستارم.

 3. هاله گفته:

  دروفراوان به آقای سیاوش جعفری بر ای انجام این کارشایسته وسپاس ازمدیرکوشای این سامانه ی ارزشمند.
  این گونه شایستگی هادرجهان ریاودروغ ونیرنگ های صدرنگ،پنجره ای است به گلستان شعروشعور.

 4. رحيم گفته:

  درود و سپاس بی پایان به همه فارسی زبان ها و همه دست اندرکارانی که با این همه زحمت و تمامی کوشش ها این سامانه أدبیاتی را در اختیار مان میگذارند . و درود خاص به مؤسس گنجور.
  موفقیت های شما را ارزمومندم

 5. ابوطالب رحیمی گفته:

  درود بر همه دوستانی که در راه اعتلای فرهنگ غنی شعر و ادبیات ایران زمین در این سایت خوب تلاش می کنند. سپاسگذار همه ی این بزرگواران هستن و براشون آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم.

 6. علیرضا گفته:

  خوبان پارسی گو بخشندگان عمرند
  ساقی بشارتی ده رندان پارسا را

نظرتان را بنویسید