شیدائی

6 جولای 2023

شیدائی برنامه‌ای متن‌باز برای دستگاه‌های مبتنی بر اندروید است که به همت سید آرمین حسینی‌نژاد با استفاده از سکوی فلاتر توسعه داده شده است.

دریافت شیدائی از کافه‌بازار

دریافت شیدائی از مایکت

ویژگی مهم این برنامه که آن را از مجموعه برنامه‌های مشابه متمایز می‌کند آن است که به طور مستقیم به همان وب‌سرویسی متصل می‌شود که گنجور از آن استفاده می‌کند و نیازی به تبدیل و انتشار مجموعه‌های اشعار با قالب متناسب با برنامه توسط برنامه‌نویسان ندارد. به همین دلیل تغییرات مجموعه‌های اشعار در سایت گنجور و تصحیحات متن در آن به طور مستقیم قابل مشاهده است. از دیگر ویژگی‌های «شیدائی» می‌توان به رابط کاربری ساده، پویا (آنلاین) بودن، قابلیت پخش خوانش شعرها و نمایش خط متناسب با زمان خواندن شعر (پشتیبانی از همگامسازی متن و صدا) اشاره کرد.

شیدائی
شیدائی
شیدائی

نسخهٔ اّولیّهٔ «شیدائی» هم‌اکنون قابل دریافت است و درآینده امکانات بیشتری به آن افزوده خواهد شد. از علاقمندان به این حوزه دعوت می‌شود آقای حسینی‌نژاد عزیز را در پیشبرد این برنامه یاری دهند و نظرات و پیشنهادات خود را به ایشان برسانند.

با توجه به آن که رابط کاربری فعلی سایت گنجور پیچیده و شلوغ و نامرتب و غیرحرفه‌ای است امیدواریم در قالب کارهایی چون «شیدائی» -کار زیبای آقای حسینی‌نژاد عزیز- این نقایص جبران شود و با کارهای زیبا، دور از پیچیدگی و کاربرپسند تجربهٔ کاربری بهتری برای علاقمندان به ادبیات فراهم شود.

نظرتان را بنویسید (نکتهٔ مهم: اگر برای نوشتن حاشیه در مورد شعرها اینجا آمده‌اید اشتباه آمده‌اید و باید در خود سایت گنجور حاشیه بگذارید. نظرات بی‌ربط به این نوشته پاک می‌شوند.)