گنجور رومیزی ۲.۸۶

۳۰ آذر ۱۳۹۷

در نسخه‌های ۲.۸۵ و ۲.۸۶ گنجور رومیزی به راهنمایی و پیشنهاد یکی از همراهان تغییراتی جهت افزایش دسترسی‌پذیری برنامه و سازگاری آن با نرم‌افزارهای صفحه‌خوان برای کاربران نابینا به شرح زیر اعمال شده است:

*‌ با استفاده از کلید Tab می‌توان مصرعهای شعر را فعال کرد و بین آنها حرکت نمود (مرز مصرع فعال متمایز و قابل تشخیص از مصرعهای غیرفعال است).

گنجور رومیزی ۲.۸۶

* پس از فعال کردن مصرعها می‌توان با کلیدهای جهتی بالا و پایین بین آنها حرکت کرد.

* در صورتی که مصرعی فعال شده باشد فشردن میانبر Ctrl+C به جای کپی متن کل شعر به کلیپ‌بورد مصرع جاری را به آن کپی می‌کند. میانبر Ctrl+Shift+C متن مصرع جاری را به صورت خط جدید به محتوای متنی کلیپ‌بورد اضافه می‌کند.

نصاب به‌روزرسانی گنجور رومیزی با اجرای فرمان «پرس و جو برای ویرایش جدیدتر» از منوی «راهنما» در دسترس است.

۲ نظر برای “گنجور رومیزی ۲.۸۶”

 1. Oracle گفته:

  سلام
  ممنون بابت نرم افزارتون
  لطفن نرم افزار اندروید هم براش درست کنید

  البته به نظرم فرق اساسیه شما با بقیه کامنت‌ها ، نقدها و ترجمه های زیر شعره که به افرادی با سطح سواد ادبیه متوسط مثل کمک شایانی میکند
  و اگه بتونین این ویژگیه مهم رو تو نرم افزار ایندتون بیارید عالی میشه
  که قالب کلیش مثل گوگل استور باشه… که رو هر شعر کلیک کنیم کامنت ها و نقد هاش لود بشه… میتونین کاری کنین که با کلیک روی هر کلمه معنی لغت رو از دهخدا بصورت پاپ‌آپ بالا بیاره.. خیلی خوب میشه

 2. حمیدرضا گفته:

  @Oracle:
  گنجور یک نرم‌افزار اندرویدی دارد:
  https://cafebazaar.ir/app/com.android.ganjoor/?l=fa
  منتهی ساده است و این امکانات را ندارد و مدتهاست آپدیت نشده. تنها مزیت آن امکان دریافت مجموعه‌های شعر جدید از سایت است. غیر از آن نرم‌افزارهای می‌کده و پردیس پارسی امکانات کافی برای یک کاربر اندرویدی را ارائه می‌کنند.
  امکاناتی که فرمودید متأسفانه به دلیل آن که گنجور API یا زیرساخت مستقلی ندارد و مبتنی بر یک نسخه قدیمی وردپرس است قابل ارائه نیست مگر آن که روزی زیرساخت سایت بازنویسی شود که بعید می‌دانم در کوتاه مدت اتفاق بیفتد.

نظرتان را بنویسید